Resultat per bana – Maratonstafett 2018-justerad3

2018-05-16
Bana 1
1.
Andre Rangelind
Tävling
IF Göta Karlstad
7:23
1.
Jack Impola
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
7:23
3.
Andre Rangelind
Tävling
IF Göta Karlstad
7:36
3.
Viktor Skoog
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
7:36
5.
Sören Kindlund
Halvmaraton
Askalon
7:38
6.
Jack Impola
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
7:41
7.
Bill Impola
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
7:43
8.
Bill Impola
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
7:46
8.
Olof Skoglund
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
7:46
10.
Jonas Lövhaugen
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
7:49
11.
Jonas Lövhaugen
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
7:51
12.
Erik Jaldell
Tävling
IF Göta Karlstad
7:57
12.
Henrik örnstedt
Företag/Motion
Polisen Karlstad
7:57
14.
Olof Skoglund
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
7:58
15.
Erik Jaldell
Tävling
IF Göta Karlstad
7:59
15.
Erik Jaldell
Tävling
IF Göta Karlstad
7:59
17.
Christoffer Skantz
Tävling
IF Göta Karlstad
8:00
18.
Erik Jingfors
Företag/Motion
KMTi Grön
8:01
19.
Clarence Olsson
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
8:02
19.
Jonas Evaldsson
Företag/Motion
KMTi Grön
8:02
21.
Pontus Egnell
Tävling
Fortum
8:04
22.
Sören Persson
Tävling
IF Göta Karlstad
8:07
23.
Tore Axelsson
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
8:09
24.
Henrik örnstedt
Företag/Motion
Polisen Karlstad
8:10
25.
Tore Axelsson
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
8:11
26.
Sofie Nelson
Tävling
IF Göta Karlstad
8:13
27.
Björn Jingfors
Företag/Motion
KMTi Grön
8:14
27.
Johan
Tävling
OK Tyr
8:14
27.
Viktor Dreierbakken
Tävling
IF Göta Karlstad
8:14
30.
Johan
Tävling
OK Tyr
8:16
30.
Viktor Dreierbakken
Tävling
IF Göta Karlstad
8:16
32.
Christoffer Skantz
Tävling
IF Göta Karlstad
8:17
32.
Johan Norbäck
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
8:17
34.
Erik Jingfors
Företag/Motion
KMTi Grön
8:18
34.
Johan Norbäck
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
8:18
36.
Isak Nyman
Tävling
Tågab Marathon!!
8:19
37.
Samuel Sterner
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
8:20
38.
Johan
Tävling
OK Tyr
8:23
39.
Sofie Nelson
Tävling
IF Göta Karlstad
8:24
40.
Axel Erixon
Tävling U17
Grava SK Blå
8:26
40.
Tobias
Tävling
OK Tyr
8:26
40.
Vakant
Tävling
IF Göta Karlstad
8:26
43.
Magnus Hellström
Företag/Motion
SEM AB
8:27
44.
vakant
Tävling
IF Göta Karlstad
8:29
45.
Mattias
Tävling
OK Tyr
8:30
46.
Tobias
Tävling
OK Tyr
8:32
47.
Ulf Mellerdal
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
8:33
48.
Fredrik Eriksson
Tävling
IF Göta Karlstad
8:35
48.
Tobias
Tävling
OK Tyr
8:35
50.
Hugo Ekström
Tävling U17
Grava SK Vit
8:36
50.
Joakim Persson
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
8:36
50.
Mattias Gustavsson
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
8:36
50.
Samuel Sterner
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
8:36
50.
Samuel Sterner
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
8:36
55.
Gurra
Tävling
OK Tyr
8:38
55.
Urban sjögren
Tävling
Sisu Forshaga SK
8:38
57.
Gustav Jansson
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
8:39
57.
Johan Haglund
Tävling
IF Göta Karlstad
8:39
59.
Sören Kindlund
Halvmaraton
Askalon
8:40
60.
Anton Uller
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
8:41
60.
Gustav Jansson
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
8:41
62.
Andreas Johansson
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
8:42
63.
David Staxler
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
8:43
63.
Joakim Persson
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
8:43
63.
Linda Take
Företag/Motion
Blue Future
8:43
66.
Andreas Johansson
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
8:44
67.
Lasse Jingfors
Företag/Motion
KMTi Grön
8:45
68.
Andreas Nilsson
Företag/Motion
Polisen Karlstad
8:46
68.
Andreas Nilsson
Företag/Motion
Polisen Karlstad
8:46
68.
Erik Wangsten
Företag/Motion
Sniglarna
8:46
68.
Johan Jingfors
Företag/Motion
KMTi Grön
8:46
68.
Lasse Jingfors
Företag/Motion
KMTi Grön
8:46
68.
Magnus Hellström
Företag/Motion
SEM AB
8:46
68.
Torbjörn Eliasson
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
8:46
75.
Anton Jonsson
Tävling U17
OK Tyr 06
8:47
75.
Simon
Halvmaraton
KLARA arkitekter
8:47
77.
Björn Jingfors
Företag/Motion
KMTi Grön
8:48
77.
Fredrik Hane
Tävling U17
OK Tyr Platina
8:48
77.
Magnus Hellström
Företag/Motion
SEM AB
8:48
77.
Samuel
Tävling
OK Tyr
8:48
81.
Fredrik eriksson
Tävling
Sisu Forshaga SK
8:49
81.
Hans-Peter Engström
Halvmaraton
Bravida
8:49
81.
Johan Eriksson
Företag/Motion
KMTi Vit
8:49
81.
Johan Kärnell
Företag/Motion
Atea
8:49
85.
Jonas Evaldsson
Företag/Motion
KMTi Grön
8:50
85.
Jonas Fredriksson
Företag/Motion
Club ÅF
8:50
87.
Johnnatan Agudelo Rivera
Företag/Motion
KMTi Vit
8:51
88.
Björn Folkesson
Företag/Motion
Polisen Karlstad
8:52
88.
Christian Sörqvist
Företag/Motion
SEM AB
8:52
88.
Kristian Niemi
Företag/Motion
CSD & vänner
8:52
88.
Noel Edvinsson
Tävling U17
IF Göta ungdom
8:52
92.
Mattias Svensson
Företag/Motion
Valmet
8:53
92.
Pontus Egnell
Tävling
Fortum
8:53
94.
Christian Sörqvist
Företag/Motion
SEM AB
8:54
95.
Mitch
Halvmaraton
KLARA arkitekter
8:55
95.
Olov Melin
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
8:55
97.
Daniel Moberg
Tävling U17
IF Göta ungdom
8:56
97.
Erik Wangsten
Företag/Motion
Sniglarna
8:56
97.
Marcus
Tävling
OK Tyr
8:56
97.
Torbjörn Eliasson
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
8:56
101.
Henrik Sahlström
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
8:57
101.
Peter Marpurg
Företag/Motion
Först Nu
8:57
103.
Fredrik Hane
Tävling U17
OK Tyr Platina
8:58
104.
Christian Sörqvist
Företag/Motion
SEM AB
8:59
105.
David Staxler
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
9:00
105.
Ebba Sigfridson
Företag/Motion
Blue Future
9:00
105.
Hicham Haykal
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
9:00
105.
P.A. Bengtsson
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
9:00
109.
Johan Eriksson
Företag/Motion
KMTi Vit
9:01
109.
Linda Take
Företag/Motion
Blue Future
9:01
111.
Pontus Egnell
Tävling
Fortum
9:02
112.
Ann Ellström
Företag/Motion
Blue Future
9:03
112.
David Jonsson
Företag/Motion
KMTi Vit
9:03
112.
Gurra
Tävling
OK Tyr
9:03
112.
Håkan Johnsson
Företag/Motion
Valmet
9:03
116.
Hans-Peter Engström
Halvmaraton
Bravida
9:05
116.
Isak Nyman
Tävling
Tågab Marathon!!
9:05
116.
Olle Rattfeldt
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
9:05
119.
Håkan Richter
Företag/Motion
Valmet
9:06
119.
Martin Pettersson
Företag/Motion
Club ÅF
9:06
119.
Martin Pettersson
Företag/Motion
Club ÅF
9:06
122.
David Staxler
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
9:07
122.
Lennart Eriksson
Företag/Motion
Först Nu
9:07
122.
Mohammad Salehi
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
9:07
122.
Stefan Erkgärds
Företag/Motion
SEB
9:07
126.
Annika Appelqvist
Företag/Motion
Blue Future
9:08
126.
Christer Flood
Tävling
Fortum
9:08
126.
Jakob
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
9:08
129.
Hampus Balkåsen
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
9:09
130.
Carl-Magnus Berglund
Företag/Motion
MSB
9:10
130.
Sonny Nilsson
Företag/Motion
Polisen Karlstad
9:10
132.
Andreas Jarneman
Företag/Motion
KMTi Grön
9:11
132.
Dan Carlsson
Tävling
IF Göta Karlstad
9:11
132.
Hans-Peter Engström
Halvmaraton
Bravida
9:11
132.
Henrik Sahlström
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
9:11
132.
Hicham Haykal
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
9:11
132.
Isak Wikström
Tävling U17
OK Tyr Platina
9:11
132.
Jonas Fredriksson
Företag/Motion
Club ÅF
9:11
132.
Mattias
Tävling
OK Tyr
9:11
132.
Rasmus Persson
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
9:11
141.
Jonas Uller
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
9:12
141.
Mohammad Salehi
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
9:12
143.
Björn Folkesson
Företag/Motion
Polisen Karlstad
9:13
143.
Mattias Frick
Företag/Motion
MSB
9:13
143.
Mikael Nystadius
Företag/Motion
MSB
9:13
146.
Ann Ellström
Företag/Motion
Blue Future
9:14
146.
Emma Bäcker
Företag/Motion
Blue Future
9:14
146.
Isak Nyman
Tävling
Tågab Marathon!!
9:14
146.
Mikael Nystadius
Företag/Motion
MSB
9:14
146.
Niclas Modig
Företag/Motion
CSD & vänner
9:14
151.
Annika Appelqvist
Företag/Motion
Blue Future
9:15
151.
Carl-Magnus Berglund
Företag/Motion
MSB
9:15
151.
Daniel Moberg
Tävling U17
IF Göta ungdom
9:15
151.
Gustav Nilsson
Tävling U17
OK Tyr 06
9:15
151.
Kristian Niemi
Företag/Motion
CSD & vänner
9:15
151.
Olle Rattfeldt
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
9:15
157.
Fredrik Malmqvist
Företag/Motion
KMTi Vit
9:16
158.
Kristian Niemi
Företag/Motion
CSD & vänner
9:17
159.
Anders Kjell
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
9:18
160.
Christer Flood
Tävling
Fortum
9:19
161.
Anton Jonsson
Tävling U17
OK Tyr 06
9:20
161.
Hans-Erik Haglund
Företag/Motion
KMTi Vit
9:20
161.
Johan Fallström
Företag/Motion
MSB
9:20
164.
Jan Hermansson
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
9:21
164.
Lova Perman
Tävling U17
OK Tyr Platina
9:21
164.
Per Ekeberg
Företag/Motion
KMTi Vit
9:21
164.
Stefan Eriksson
Halvmaraton
Telia IF Värmland
9:21
168.
Emil
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
9:22
168.
Erik Stenvall
Företag/Motion
RCK GO
9:22
168.
Hans-Erik Haglund
Företag/Motion
KMTi Vit
9:22
168.
Johan Fallström
Företag/Motion
MSB
9:22
168.
Tony quanz
Tävling
Sisu Forshaga SK
9:22
173.
Fredrik Andrée
Halvmaraton
Askalon
9:23
173.
Micke Mellberg
Företag/Motion
Först Nu
9:23
173.
Niclas Modig
Företag/Motion
CSD & vänner
9:23
173.
Niklas Modig
Företag/Motion
CSD & vänner
9:23
177.
Fredrik Malmqvist
Företag/Motion
KMTi Vit
9:24
178.
Fredrik J
Halvmaraton
KLARA arkitekter
9:25
178.
Kristian Niemi
Företag/Motion
CSD & vänner
9:25
178.
Rickard Ellström
Företag/Motion
Polisen Karlstad
9:25
178.
Sonny Nilsson
Företag/Motion
Polisen Karlstad
9:25
182.
Rickard Ellström
Företag/Motion
Polisen Karlstad
9:26
183.
Lova Perman
Tävling U17
OK Tyr Platina
9:27
183.
Patrik horner
Tävling
Sisu Forshaga SK
9:27
183.
Peter Hellsten
Företag/Motion
Polisen Karlstad
9:27
183.
Robin larsson
Tävling
Sisu Forshaga SK
9:27
187.
Andreas Larsen
Företag/Motion
Valmet
9:28
187.
Emma Bäcker
Företag/Motion
Blue Future
9:28
187.
Erik Stenvall
Företag/Motion
RCK GO
9:28
187.
Gurra
Tävling
OK Tyr
9:28
187.
Per bengtsson
Tävling
Sisu Forshaga SK
9:28
187.
Tove Ordqvist
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
9:28
193.
Hans Gurnett
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
9:29
193.
Noel Edvinsson
Tävling U17
IF Göta ungdom
9:29
193.
Patrik horner
Tävling
Sisu Forshaga SK
9:29
193.
Tove Ordqvist
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
9:29
197.
Olle Olsson
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
9:30
198.
Danne
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
9:31
198.
Johan Kärnell
Företag/Motion
Atea
9:31
198.
Kristoffer Branta
Företag/Motion
RCK GO
9:31
198.
Marcus
Tävling
OK Tyr
9:31
198.
Mikael larsson
Tävling
Sisu Forshaga SK
9:31
198.
Robin larsson
Tävling
Sisu Forshaga SK
9:31
204.
Jonas Gustafsson
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
9:32
204.
Per Ekeberg
Företag/Motion
KMTi Vit
9:32
206.
Anders Moberg
Företag/Motion
RCK GO
9:33
206.
Anders Moberg
Företag/Motion
RCK GO
9:33
206.
Erik Rune
Halvmaraton
Askalon
9:33
206.
Jens Karlsson
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
9:33
206.
Linda Sandersson
Företag/Motion
Blue Future
9:33
206.
Mari Magnusson
Företag/Motion
Först Nu
9:33
212.
Sverre Wikström
Företag/Motion
Barnklinikens racer
9:34
213.
August Larsson
Tävling
Tågab Marathon!!
9:35
213.
Carl-Henrik Ljungqvist
Företag/Motion
RCK GO
9:35
213.
Danilo Moberg
Tävling U17
IF Göta ungdom
9:35
213.
Danne
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
9:35
213.
Erika Andersson
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
9:35
218.
Erik Zethson
Företag/Motion
Först Nu
9:36
218.
Rasmus Persson
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
9:36
220.
Björn Grönqvist
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
9:37
220.
Håkan Eliasson
Företag/Motion
SEB
9:37
220.
Håkan Johnsson
Företag/Motion
Valmet
9:37
220.
Lathifa Afrah
Tävling U17
IF Göta ungdom
9:37
220.
Patrik horner
Tävling
Sisu Forshaga SK
9:37
225.
Jacob Halden
Företag/Motion
Camatec
9:38
225.
Linda Sandersson
Företag/Motion
Blue Future
9:38
227.
Emil Lannerås
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
9:41
227.
Erik quanz
Tävling
Sisu Forshaga SK
9:41
227.
Jens Moberg
Företag/Motion
KMTi Vit
9:41
227.
Jesper Lindström
Företag/Motion
Polisen Karlstad
9:41
227.
Johann Lindqvist
Företag/Motion
MSB
9:41
227.
Johannes Björk
Halvmaraton
Midroc Automation
9:41
233.
Axel Carlsson
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
9:42
233.
Erik Stenvall
Företag/Motion
RCK GO
9:42
233.
Håkan Richter
Företag/Motion
Valmet
9:42
233.
Liam Rudholm
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
9:42
237.
Johan Andersson
Företag/Motion
KMTi Grön
9:43
237.
Mari Magnusson
Företag/Motion
Först Nu
9:43
237.
Mosse tesfalidet
Tävling
Sisu Forshaga SK
9:43
240.
Josefine Gullö
Företag/Motion
MSB
9:44
240.
Mats Eurén
Halvmaraton
Midroc Automation
9:44
240.
Mikael larsson
Tävling
Sisu Forshaga SK
9:44
243.
Emil Lannerås
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
9:45
243.
Kristoffer Branta
Företag/Motion
RCK GO
9:45
243.
Mosse tesfalidet
Tävling
Sisu Forshaga SK
9:45
243.
Robin larsson
Tävling
Sisu Forshaga SK
9:45
243.
Rolf Mellberg
Företag/Motion
Först Nu
9:45
248.
Hannah Hedström
Tävling U17
Grava SK Blå
9:46
248.
Jens Karlsson
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
9:46
248.
Mattias Frick
Företag/Motion
MSB
9:46
251.
Cornelia Kindlund
Tävling U17
OK Tyr Platina
9:47
251.
Per Brolin
Företag/Motion
Barnklinikens racer
9:47
251.
Peter Hellsten
Företag/Motion
Polisen Karlstad
9:47
251.
Sofia Holmgård
Företag/Motion
Blue Future
9:47
251.
Tobias Häggfalk
Företag/Motion
Atea
9:47
256.
Claes Åkerblom
Företag/Motion
RCK GO
9:48
256.
Sigrid Josefsson
Företag/Motion
Blue Future
9:48
258.
Jan Hermansson
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
9:49
258.
Linus Nilsson
Tävling U17
OK Tyr 05
9:49
258.
Mark Magnusson
Företag/Motion
CSD & vänner
9:49
261.
August Larsson
Tävling
Tågab Marathon!!
9:51
261.
Christian Krohn
Halvmaraton
Telia IF Värmland
9:51
261.
Håkan Persson
Företag/Motion
Atea
9:51
261.
Magnus Thorstensson
Företag/Motion
Club ÅF
9:51
261.
Mats Eurén
Halvmaraton
Midroc Automation
9:51
261.
Sofia Holmgård
Företag/Motion
Blue Future
9:51
267.
Jon Åkefeldt
Företag/Motion
SEM AB
9:52
267.
Oscar Hontvedt
Företag/Motion
KMTi Vit
9:52
269.
Alina Hagelqvist
Företag/Motion
COWI
9:53
269.
Jon Åkefeldt
Företag/Motion
SEM AB
9:53
269.
Lisa Olaison
Halvmaraton
NWT
9:53
269.
Sofia Holmgård
Företag/Motion
Blue Future
9:53
269.
Torbjörn Nilsson
Företag/Motion
Atea
9:53
274.
August Larsson
Tävling
Tågab Marathon!!
9:54
274.
Helena Andersson
Företag/Motion
Valmet
9:54
274.
Jonas alpsten
Företag/Motion
Först Nu
9:54
274.
Malte Granefelt
Tävling U17
Grava SK Vit
9:54
274.
Pär Johansson
Företag/Motion
Svenskfast
9:54
279.
Anton Uller
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
9:55
279.
Josefine Gullö
Företag/Motion
MSB
9:55
279.
Narges Teimore
Företag/Motion
MSB
9:55
282.
Fredric Hedqvist
Företag/Motion
Camatec
9:56
282.
Jon Åkefeldt
Företag/Motion
SEM AB
9:56
282.
Oscar Hontwedt
Företag/Motion
KMTi Vit
9:56
282.
PeLLe Lindblad
Företag/Motion
Altran
9:56
282.
Per Nordquist
Halvmaraton
Askalon
9:56
287.
Urban Nilsson
Halvmaraton
NWT
9:57
288.
Cecilia Andersson
Företag/Motion
Sniglarna
9:58
288.
Erik Rune
Halvmaraton
Askalon
9:58
288.
Jonas alpsten
Företag/Motion
Först Nu
9:58
288.
Linus Rimquist
Företag/Motion
Camatec
9:58
292.
Daniel
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
9:59
292.
Ida Höjskeld
Halvmaraton
Grava SK Lila
9:59
292.
Sofie Gustavsson
Företag/Motion
KMTi Grön
9:59
292.
Sten Leandersson
Företag/Motion
Valmet
9:59
292.
Sverre Wikström
Företag/Motion
Barnklinikens racer
9:59
297.
Fredrik eriksson
Tävling
Sisu Forshaga SK
10:01
298.
Johan Burman
Företag/Motion
Atea
10:02
299.
Astrid Bryntesson
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
10:03
299.
Elsa Wangsten
Företag/Motion
Sniglarna
10:03
299.
Ulf Mellerdal
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
10:03
302.
David Lindberg
Företag/Motion
Midroc Electro
10:04
302.
Johannes Svensson
Företag/Motion
Club ÅF
10:04
302.
Sigrid Josefsson
Företag/Motion
Blue Future
10:04
305.
Anders Moberg
Företag/Motion
RCK GO
10:05
305.
Fredrik Westlund
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
10:05
305.
Johanna Kindlund
Företag/Motion
COWI
10:05
305.
Magnus Kallin
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
10:05
305.
Martin Florqvist
Halvmaraton
NWT
10:05
310.
Liam Rudholm
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
10:06
310.
Tobias Carlsson
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
10:06
312.
Angelicka Klarenfjord
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
10:07
312.
Karl-Erik Ludvigsson
Företag/Motion
Polisen Karlstad
10:07
312.
Maja Hörnström
Tävling U17
Grava SK Vit
10:07
312.
Sanna Hedman
Företag/Motion
Camatec
10:07
316.
Kristoffer Haglund
Företag/Motion
Altran
10:08
316.
Linus Nilsson
Tävling U17
OK Tyr 05
10:08
316.
Martin Kristiansson
Företag/Motion
CSD & vänner
10:08
319.
Magnus Backman
Företag/Motion
Midroc Electro
10:09
319.
Marie
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
10:09
321.
Angelica Bäcker
Företag/Motion
Sniglarna
10:10
321.
Evelina Löfgren Malmborg
Företag/Motion
KMTi Grön
10:10
321.
Håkan Persson
Företag/Motion
Atea
10:10
321.
Karl-Erik Ludvigsson
Företag/Motion
Polisen Karlstad
10:10
325.
Gustav Jakobsson
Halvmaraton
P4 Värmland
10:11
325.
Johannes Björk
Halvmaraton
Midroc Automation
10:11
325.
Linus Rimquist
Företag/Motion
Camatec
10:11
328.
Per Thorén
Företag/Motion
CSD & vänner
10:12
328.
Sebastian Björk
Halvmaraton
Bravida
10:12
330.
Axel Carlsson
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
10:13
330.
Emil Wåhlin
Företag/Motion
Club ÅF
10:13
330.
Inez Holmberg
Tävling U17
X-är dreamteam
10:13
330.
Johan Möller
Företag/Motion
SEB
10:13
330.
Marcus Lindberg
Företag/Motion
Valmet
10:13
335.
Christian
Tävling
OK Tyr
10:14
335.
Martin Hammar
Halvmaraton
NWT
10:14
337.
Erik Gissén
Företag/Motion
COWI
10:15
337.
Lars Nyman
Tävling
Tågab Marathon!!
10:15
339.
Kristoffer Haglund
Företag/Motion
Altran
10:16
339.
Patrik Jordansson
Företag/Motion
Sniglarna
10:16
339.
Tomas Hermansson
Företag/Motion
Camatec
10:16
342.
Carl-Henrik Ljungqvist
Företag/Motion
RCK GO
10:17
342.
Christian Krohn
Halvmaraton
Telia IF Värmland
10:17
342.
Felix Lind
Tävling U17
OK Tyr 06
10:17
342.
Kristian Petrov
Företag/Motion
CSD & vänner
10:17
346.
Daniel Wännlund
Företag/Motion
Camatec
10:18
346.
Johan Sjövall
Företag/Motion
Team Öst
10:18
346.
Ylva Kungberg
Företag/Motion
MSB
10:18
349.
Anna Nordlander
Företag/Motion
MSB
10:19
349.
Christine Horn
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
10:19
351.
Albert Brohede
Tävling U17
OK Tyr 05
10:20
351.
Jonas Sandborgh
Halvmaraton
Midroc Automation
10:20
351.
Lina Uller
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
10:20
351.
Peter Rudby
Företag/Motion
Camatec
10:20
355.
Axel Carlsson
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
10:21
355.
Mikael Svanberg
Företag/Motion
CSD & vänner
10:21
355.
Sofie Gustavsson
Företag/Motion
KMTi Grön
10:21
358.
Anders Lenz
Företag/Motion
Team Öst
10:22
358.
Emil Wåhlin
Företag/Motion
Club ÅF
10:22
358.
Fredrik Andrée
Halvmaraton
Askalon
10:22
358.
PeLLe Lindblad
Företag/Motion
Altran
10:22
358.
Urban sjögren
Tävling
Sisu Forshaga SK
10:22
363.
David Engahg
Tävling
Tågab Marathon!!
10:23
363.
Hanna Johansson
Tävling U17
X-är dreamteam
10:23
363.
Martin Lundberg
Företag/Motion
Camatec
10:23
363.
Tomas Hermansson
Företag/Motion
Camatec
10:23
367.
Peter Nilsson
Företag/Motion
Midroc Electro
10:24
367.
Rolf Mellberg
Företag/Motion
Först Nu
10:24
369.
Jenny Andersson
Företag/Motion
Blue Future
10:25
369.
Lars Nyman
Tävling
Tågab Marathon!!
10:25
369.
Nils Erixon
Tävling U17
Grava SK Vit
10:25
369.
Patrik Lundström
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
10:25
373.
Astrid Bryntesson
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
10:26
373.
Izabella Ljungberg
Tävling U17
OK Tyr 07
10:26
373.
Marie
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
10:26
373.
Martin Pettersson
Halvmaraton
Telia IF Värmland
10:26
373.
Thea Svensson
Tävling U17
X-är dreamteam
10:26
373.
Viktor Sunnemark
Halvmaraton
NWT
10:26
379.
Anne Holm
Företag/Motion
Polisen Karlstad
10:27
379.
Felicia Eriksson
Tävling U17
IF Göta ungdom
10:27
379.
Julia Forsgren
Tävling U17
OK Tyr 05
10:27
379.
Roger Olsson
Företag/Motion
CSD & vänner
10:27
383.
Caroline Larsen
Företag/Motion
Svenskfast
10:28
383.
Emma Saleskog
Tävling U17
Grava SK Blå
10:28
383.
Roger Olsson
Företag/Motion
CSD & vänner
10:28
383.
Tobias Häggfalk
Företag/Motion
Atea
10:28
387.
Inez Holmberg
Tävling U17
X-är dreamteam
10:29
388.
Astrid Bryntesson
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
10:30
388.
Lars Nyman
Tävling
Tågab Marathon!!
10:30
388.
Mirja Wallinder
Företag/Motion
Midroc Electro
10:30
391.
Adrian Nilsson
Företag/Motion
Svenskfast
10:31
391.
Anna Karin Carlsson
Företag/Motion
Polisen Karlstad
10:31
391.
Henrik Wapen
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
10:31
391.
Jens Öström
Företag/Motion
Midroc Electro
10:31
391.
Julia Forsgren
Tävling U17
OK Tyr 05
10:31
391.
Maria Mejstedt
Företag/Motion
SEB
10:31
391.
Sara
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
10:31
391.
Viggo Johansson
Tävling U17
Grava SK Vit
10:31
399.
Magnus Kallin
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
10:32
399.
Per Nordquist
Halvmaraton
Askalon
10:32
401.
Angelica Bäcker
Företag/Motion
Sniglarna
10:33
401.
Anna Uller
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
10:33
401.
Jens Öström
Företag/Motion
Midroc Electro
10:33
401.
Malin
Tävling
OK Tyr
10:33
401.
Peter Aronsson
Företag/Motion
Atea
10:33
406.
Carl Erixon
Halvmaraton
Grava SK Lila
10:34
406.
Carl-Henrik Ljungqvist
Företag/Motion
RCK GO
10:34
408.
Clas Sjölin
Företag/Motion
COWI
10:35
408.
Danne
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
10:35
408.
Hanna Johansson
Tävling U17
X-är dreamteam
10:35
408.
Johanna Kindlund
Företag/Motion
COWI
10:35
408.
Johannes Svensson
Företag/Motion
Club ÅF
10:35
408.
Lennart Eriksson
Företag/Motion
Först Nu
10:35
408.
Tomas Andersson
Tävling
Tågab Marathon!!
10:35
415.
Johan Burman
Företag/Motion
Atea
10:36
415.
Linnea Carlsson
Tävling U17
Grava SK Blå
10:36
415.
Viktoria Stenholm
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
10:36
418.
Christer Magnusson
Halvmaraton
Telia IF Värmland
10:37
418.
Simon
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
10:37
420.
Isac Edgren
Tävling U17
Grava SK Vit
10:38
420.
Micke Mellberg
Företag/Motion
Först Nu
10:38
422.
Albert Brohede
Tävling U17
OK Tyr 05
10:40
422.
Patrik Lundström
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
10:40
422.
Peter Marpurg
Företag/Motion
Först Nu
10:40
425.
Jonas Sandborgh
Halvmaraton
Midroc Automation
10:41
425.
Kim Backström
Företag/Motion
SEM AB
10:41
425.
Thea Svensson
Tävling U17
X-är dreamteam
10:41
428.
Anders Norbäck
Företag/Motion
COWI
10:42
428.
Benjamin
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
10:42
428.
Isak Holmgård
Tävling U17
Grava SK Blå
10:42
428.
Lars Nordmark
Företag/Motion
Midroc Electro
10:42
432.
Jakob Hallgren
Tävling U17
IF Göta ungdom
10:43
433.
Björn Pettersson
Företag/Motion
Altran
10:44
433.
Johan Sjövall
Företag/Motion
Team Öst
10:44
435.
Carl-Henrik Ljungqvist
Företag/Motion
RCK GO
10:45
436.
Anders Olsson
Företag/Motion
CSD & vänner
10:46
436.
Marcus Bergman
Tävling
Fortum
10:46
438.
Frida Weng Nolander
Tävling
Fortum
10:47
438.
Oscar Andersson
Tävling U17
OK Tyr 06
10:47
438.
Per Brolin
Företag/Motion
Barnklinikens racer
10:47
438.
Tomas Hermansson
Företag/Motion
Camatec
10:47
442.
Marcus Bergman
Tävling
Fortum
10:49
443.
Frida Weng Nolander
Tävling
Fortum
10:50
443.
Henrik Wapen
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
10:50
443.
Micke
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
10:50
446.
Emma
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
10:51
446.
Peter Aronsson
Företag/Motion
Atea
10:51
446.
Tomas Andersson
Tävling
Tågab Marathon!!
10:51
449.
Christer Magnusson
Halvmaraton
Telia IF Värmland
10:52
449.
Henrik Hansson
Halvmaraton
Midroc Automation
10:52
451.
Fredric
Halvmaraton
KLARA arkitekter
10:53
451.
Lina Gustafsson Behm
Företag/Motion
Barnklinikens racer
10:53
451.
Mikael Brolin
Halvmaraton
Karlstad karateförening
10:53
454.
Anna Rinne
Företag/Motion
MSB
10:55
454.
Felix Lind
Tävling U17
OK Tyr 06
10:55
456.
Carin Lindskog
Företag/Motion
KMTi Vit
10:56
456.
Robert Wissler
Företag/Motion
RCK GO
10:56
456.
Staffan Skogar
Företag/Motion
Barnklinikens racer
10:56
456.
Wille Horner
Tävling U17
Grava SK Blå
10:56
460.
Eva Martinsson
Företag/Motion
Barnklinikens racer
10:57
460.
Simon Berntsson
Företag/Motion
Club ÅF
10:57
462.
Anders Norbäck
Företag/Motion
COWI
10:58
462.
Benjamin
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
10:58
462.
Frippe Bruun
Företag/Motion
Sniglarna
10:58
465.
Andreas Grefbäck
Företag/Motion
SEB
10:59
465.
Mats Bergström
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
10:59
467.
Magnus Dagerhorn
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
11:00
467.
Viktor Vikström
Företag/Motion
Altran
11:00
469.
Anna Wargclou
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
11:01
469.
Johan Barrulf
Företag/Motion
Valmet
11:01
469.
Niklas Persson
Företag/Motion
Midroc Electro
11:01
472.
Johannes
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
11:02
472.
Markus Jonsson
Tävling
Fortum
11:02
474.
Jonas Arvidsson
Företag/Motion
COWI
11:03
474.
Tristan Boijebrink
Tävling U17
Grava SK Röd
11:03
476.
Anders Olsson
Företag/Motion
CSD & vänner
11:04
476.
Lukas Björfelt
Tävling U17
Grava SK Röd
11:04
476.
Therese Norborg
Halvmaraton
Telia IF Värmland
11:04
479.
Bob Wallace
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
11:05
479.
Daniel Nygren
Tävling
Fortum
11:05
481.
Anders Lenz
Företag/Motion
Team Öst
11:06
481.
Sebastian Björk
Halvmaraton
Bravida
11:06
483.
David Larsson
Företag/Motion
Team Öst
11:07
483.
Kim Backström
Företag/Motion
SEM AB
11:07
483.
Lina Gustafsson Behm
Företag/Motion
Barnklinikens racer
11:07
483.
Lisa Olaison
Halvmaraton
NWT
11:07
487.
Nour Zied
Företag/Motion
Altran
11:08
487.
Robert Wissler
Företag/Motion
RCK GO
11:08
489.
Leif Löfgren
Företag/Motion
Camatec
11:09
489.
Milla Forkéus
Tävling U17
OK Tyr 05
11:09
491.
Adam Stråle
Tävling U17
Grava SK Vit
11:10
491.
Albin Lennhagen
Tävling U17
Grava SK Röd
11:10
491.
Carl Carlsson
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
11:10
491.
Tomas Svensson
Företag/Motion
Valmet
11:10
495.
Henrik Viklund
Företag/Motion
COWI
11:11
495.
Simon Berntsson
Företag/Motion
Club ÅF
11:11
497.
Cecilia Mattsson
Företag/Motion
Club ÅF
11:12
497.
Charlie
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
11:12
497.
Emil Lundin
Företag/Motion
Altran
11:12
497.
Eva Martinsson
Företag/Motion
Barnklinikens racer
11:12
497.
Thim Rangedahl
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
11:12
502.
Hanna Skogström
Halvmaraton
Karlstad karateförening
11:14
502.
Maria Gustafsson
Företag/Motion
Sniglarna
11:14
504.
Dave
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
11:15
504.
Evelina Bergsten
Företag/Motion
SEB
11:15
504.
Hanna
Tävling
OK Tyr
11:15
504.
Hans Olofsson
Företag/Motion
CSD & vänner
11:15
504.
Juni Rudström
Tävling U17
Grava SK Blå
11:15
504.
Lina Gustafsson Behm
Företag/Motion
Barnklinikens racer
11:15
504.
Mattias Lindahl
Företag/Motion
Altran
11:15
504.
Pavle Cosic
Företag/Motion
Camatec
11:15
512.
Melker Särnmark
Halvmaraton
Bravida
11:16
512.
Micke
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
11:16
512.
Tony
Halvmaraton
KLARA arkitekter
11:16
515.
Per Brolin
Företag/Motion
Barnklinikens racer
11:17
516.
Andreas Niska
Företag/Motion
Altran
11:18
516.
Lennart Eriksson
Företag/Motion
Först Nu
11:18
516.
Stefan
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
11:18
516.
Sören Larsson
Företag/Motion
Atea
11:18
520.
Carin Lindskog
Företag/Motion
KMTi Vit
11:19
520.
Eva Martinsson
Företag/Motion
Barnklinikens racer
11:19
520.
Linda
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
11:19
520.
Magnus
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
11:19
524.
Johanna Malmgren
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
11:20
524.
Kristina Klingneus
Tävling U17
X-är dreamteam
11:20
524.
Markus Jonsson
Tävling
Fortum
11:20
527.
Anna- Karinn
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
11:21
527.
Carl Carlsson
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
11:21
527.
Jonas Arvidsson
Företag/Motion
COWI
11:21
527.
Thomas Eriksson
Företag/Motion
Valmet
11:21
531.
Bob Wallace
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
11:22
531.
Melker Särnmark
Halvmaraton
Bravida
11:22
531.
Siri Haglund
Företag/Motion
Altran
11:22
534.
Ann-Sofi Nilsson
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
11:23
534.
Henrik Viklund
Företag/Motion
COWI
11:23
534.
Linnea Almbring Wahlberg
Företag/Motion
Svenskfast
11:23
537.
Henric Wallqvist
Företag/Motion
Midroc Electro
11:26
537.
Lowe Ekström
Tävling U17
Grava SK Röd
11:26
537.
Mattias Wassberg
Företag/Motion
Svenskfast
11:26
537.
Siri Haglund
Företag/Motion
Altran
11:26
541.
Anna Wargclou
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
11:27
542.
Linus Karlsson
Företag/Motion
KMTi Vit
11:28
542.
Olle Johansson
Tävling U17
Grava SK Röd
11:28
544.
Anders Larsson
Halvmaraton
Telia IF Värmland
11:29
544.
Erik Zethson
Företag/Motion
Först Nu
11:29
544.
Kester Gibson
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
11:29
544.
Mathias Nilsson
Företag/Motion
Club ÅF
11:29
548.
Henrik Hansson
Halvmaraton
Midroc Automation
11:30
548.
Linda Ormann
Tävling
Fortum
11:30
550.
Minna Hjalmarsson
Företag/Motion
KMTi Grön
11:31
550.
Tobias Karlsson
Tävling
Tågab Marathon!!
11:31
552.
Dan skogström
Halvmaraton
Karlstad karateförening
11:32
552.
Hugo Ståhl
Tävling U17
OK Tyr 07
11:32
552.
Maria Tellebo
Företag/Motion
Sniglarna
11:32
552.
Patrik Engström
Företag/Motion
Valmet
11:32
556.
Conny Jansson
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
11:33
557.
Erik Särnmark
Halvmaraton
Bravida
11:34
557.
Linda Ormann
Tävling
Fortum
11:34
557.
Roy Malmborg
Företag/Motion
KMTi Grön
11:34
560.
Sören Larsson
Företag/Motion
Atea
11:35
560.
Tobias Carlsson
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
11:35
562.
Anders Kensby
Företag/Motion
Club ÅF
11:37
562.
Niklas Persson
Företag/Motion
Midroc Electro
11:37
564.
Jonas Kristiansson
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
11:38
564.
Linn Andersson
Tävling U17
OK Tyr Platina
11:38
566.
Anders Hjort
Företag/Motion
Valmet
11:39
566.
Hedvig Nilsson
Halvmaraton
P4 Värmland
11:39
568.
Norbert Vajda
Företag/Motion
Svenskfast
11:40
569.
Magnus Hermansson
Halvmaraton
P4 Värmland
11:41
570.
Gabriell Blomquist
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
11:42
570.
Micke Mellberg
Företag/Motion
Först Nu
11:42
570.
Pavle Cosic
Företag/Motion
Camatec
11:42
573.
Gustav
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
11:43
574.
Kristina Klingneus
Tävling U17
X-är dreamteam
11:44
574.
Maria Kilman
Företag/Motion
Team Öst
11:44
574.
Olivia Lagerberg
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
11:44
577.
Thim Rangedahl
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
11:45
577.
Tuva Henricsson
Tävling U17
OK Tyr 07
11:45
579.
Sanchuan Guo
Företag/Motion
Valmet
11:46
580.
Conny Jansson
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
11:47
580.
Linda Ormann
Tävling
Fortum
11:47
580.
Rolf Mellberg
Företag/Motion
Först Nu
11:47
583.
Maria Tellebo
Företag/Motion
Sniglarna
11:48
584.
Irma Eriksson
Tävling U17
OK Tyr 08
11:50
584.
Joel Holmgård
Tävling U17
Grava SK Röd
11:50
584.
Mattias Lindahl
Företag/Motion
Altran
11:50
584.
Stefan Lundqvist
Företag/Motion
Camatec
11:50
588.
Birgitta
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
11:51
588.
Roy Malmborg
Företag/Motion
KMTi Grön
11:51
590.
Henrik Kjellgren
Halvmaraton
Grava SK Lila
11:52
591.
Lukas Andersson
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
11:53
591.
Sofie
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
11:53
591.
Stefan Lundqvist
Företag/Motion
Camatec
11:53
594.
Tobias Karlsson
Tävling
Tågab Marathon!!
11:54
595.
Daniel Nygren
Tävling
Fortum
11:55
595.
Linus Karlsson
Företag/Motion
KMTi Vit
11:55
595.
Linus Zimmerman
Företag/Motion
Valmet
11:55
595.
Martin Pålsson
Företag/Motion
Midroc Electro
11:55
599.
Lukas Andersson
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
11:56
599.
Patrik Johansson
Företag/Motion
Altran
11:56
601.
Amanda Alfredsson
Tävling U17
OK Tyr Platina
11:57
602.
Ivar Wikström
Tävling U17
OK Tyr 07
11:58
603.
Robert Ojala
Halvmaraton
P4 Värmland
11:59
604.
Carl Carlsson
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
12:00
604.
Per Anders Kvarnevik
Företag/Motion
Club ÅF
12:00
606.
Martin Wahlström
Företag/Motion
COWI
12:01
606.
Åsa
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
12:01
608.
Stefan
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
12:02
609.
Caroline Larsen
Företag/Motion
Svenskfast
12:03
610.
Cecilia Mattsson
Företag/Motion
Club ÅF
12:05
610.
Matteo Moberg
Tävling U17
OK Tyr 07
12:05
612.
Johan J
Tävling
Tågab Marathon!!
12:06
613.
Emma Alfredsson
Tävling U17
OK Tyr 05
12:07
613.
Johan Johansson
Tävling
Tågab Marathon!!
12:07
613.
Mark Vanderberg
Företag/Motion
COWI
12:07
616.
Andrea Backhaus
Företag/Motion
RCK GO
12:09
617.
Mattias Karlsson
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
12:10
617.
Robert Duvdahl
Företag/Motion
COWI
12:10
619.
Fredrik Waern
Företag/Motion
SEB
12:12
619.
Lina
Halvmaraton
KLARA arkitekter
12:12
619.
Sandra Nyberg
Företag/Motion
Sniglarna
12:12
622.
Pär Johansson
Företag/Motion
Svenskfast
12:13
623.
Peter Nilsson
Företag/Motion
Midroc Electro
12:15
624.
Ann-Sofi Nilsson
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
12:16
624.
Johan Nöbauer
Företag/Motion
Svenskfast
12:16
624.
Olivia Lagerberg
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
12:16
627.
Desire
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
12:17
627.
Sandra Nyberg
Företag/Motion
Sniglarna
12:17
629.
Anna Ekegren
Företag/Motion
COWI
12:18
630.
Elin Lindsjö
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
12:19
630.
Felix Grundin
Tävling U17
Grava SK Röd
12:19
630.
Jennie Dahlén
Företag/Motion
MSB
12:19
630.
Saga Grundin
Tävling U17
Grava SK Blå
12:19
634.
Daniel Nygren
Tävling
Fortum
12:20
634.
Louise Uhlin
Halvmaraton
P4 Värmland
12:20
634.
Micael Axestål
Företag/Motion
Club ÅF
12:20
637.
Mikael Adamsson
Halvmaraton
NWT
12:21
638.
Andrea Backhaus
Företag/Motion
RCK GO
12:24
639.
Niklas Smersfeldt Nilsson
Företag/Motion
Svenskfast
12:26
639.
Pernilla
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
12:26
641.
Heinz Lämmel
Företag/Motion
SEM AB
12:27
642.
Tomas Hedman
Halvmaraton
P4 Värmland
12:29
643.
Christin Kihlgren
Företag/Motion
SEB
12:31
643.
Linda Bitton
Företag/Motion
Barnklinikens racer
12:31
645.
Maria Kilman
Företag/Motion
Team Öst
12:32
645.
Sandra
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
12:32
647.
Lena Osbrink
Halvmaraton
Grava SK Lila
12:33
647.
Marcus Nyström
Företag/Motion
SEB
12:33
647.
Mira Karlström
Tävling U17
OK Tyr 08
12:33
650.
Johan Johansson
Tävling
Tågab Marathon!!
12:34
651.
Emil Nilsson
Tävling U17
OK Tyr 06
12:36
651.
Linus Söderlindh
Tävling U17
Grava SK Röd
12:36
653.
Helena Andersson
Företag/Motion
Svenskfast
12:37
653.
Sofia Kartman
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
12:37
655.
Moa Wirdby
Företag/Motion
Svenskfast
12:38
656.
Gilbert Karlström
Tävling U17
OK Tyr 08
12:40
657.
Amanda Kjellgren
Tävling U17
Grava SK Vit
12:41
657.
Marika Wikström
Företag/Motion
Atea
12:41
657.
Tomas mattsson
Halvmaraton
Karlstad karateförening
12:41
660.
Annika Hasskvist
Företag/Motion
Atea
12:42
661.
Karin Hermansson
Företag/Motion
Svenskfast
12:44
661.
Michael Gylltoft
Halvmaraton
Karlstad karateförening
12:44
663.
Björn Eiderbrant
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
12:47
664.
Johan
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
12:48
665.
Anders Åkerman
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
12:49
665.
Linda Bitton
Företag/Motion
Barnklinikens racer
12:49
665.
Marika Wikström
Företag/Motion
Atea
12:49
668.
Klas Ördell
Företag/Motion
Svenskfast
12:50
669.
Magnus Backman
Företag/Motion
Midroc Electro
12:51
669.
Rex Norrman
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
12:51
671.
Helena Andersson
Företag/Motion
Svenskfast
12:52
672.
Maria Hansen Tolova
Företag/Motion
Sniglarna
12:53
673.
Michael Lidström
Företag/Motion
Team Öst
12:54
674.
Hans Gurnett
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
12:56
675.
Annie Stråle
Halvmaraton
Grava SK Lila
12:58
675.
William Lundqvist
Tävling U17
OK Tyr 08
12:58
677.
Jonas Hansson
Halvmaraton
P4 Värmland
13:00
678.
Michael Lidström
Företag/Motion
Team Öst
13:02
679.
Lennart Åberg
Företag/Motion
SEM AB
13:03
680.
Albin Ransjö
Tävling U17
OK Tyr 07
13:05
681.
Annika Hasskvist
Företag/Motion
Atea
13:06
681.
Björn Grönqvist
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
13:06
683.
Desirée Nilsson Osbrink
Halvmaraton
Grava SK Lila
13:09
683.
Matilda Andersson
Företag/Motion
SEB
13:09
683.
Olle Granefelt
Halvmaraton
Grava SK Lila
13:09
686.
Johan Lundin
Företag/Motion
Altran
13:10
687.
Mirja Wallinder
Företag/Motion
Midroc Electro
13:11
688.
Susanne Nordqvist
Företag/Motion
SEM AB
13:12
689.
Linnea Björklund
Tävling U17
OK Tyr 06
13:13
690.
Liv Bergqvist
Företag/Motion
COWI
13:15
691.
Gabriel Blomquist
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
13:19
692.
Björn Bruns
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
13:23
693.
Lars Nordmark
Företag/Motion
Midroc Electro
13:24
693.
Linn Umeland
Företag/Motion
Sniglarna
13:24
695.
Eva- Lena
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
13:25
696.
Christine Henningsson
Företag/Motion
Team Öst
13:29
697.
Alva Höjskeld
Halvmaraton
Grava SK Lila
13:32
698.
Linda Bitton
Företag/Motion
Barnklinikens racer
13:33
698.
Therese
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
13:33
700.
Magnus Ask
Företag/Motion
Svenskfast
13:35
701.
Olivia Bengtsson
Halvmaraton
Karlstad karateförening
13:44
702.
Anders Karlsson
Företag/Motion
Team Öst
13:46
703.
Anna Nilsson
Företag/Motion
Sniglarna
13:47
704.
Christine Henningsson
Företag/Motion
Team Öst
13:50
704.
Rex Norrman
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
13:50
706.
Anette Persson
Halvmaraton
NWT
13:51
707.
Rikard Sonnö
Företag/Motion
COWI
13:53
708.
Nils Gälterstad Luff
Tävling U17
OK Tyr 08
13:58
709.
Louise Uhlin
Halvmaraton
P4 Värmland
14:00
710.
Anders Tedeholm
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
14:02
711.
Gösta Wiren
Tävling U17
OK Tyr 08
14:03
712.
Andreas Böttcher
Företag/Motion
SEM AB
14:14
713.
Maria Hultkrantz
Företag/Motion
Team Öst
14:18
714.
Aron Magnusson
Företag/Motion
Midroc Electro
14:23
714.
Maria Hultkrantz
Företag/Motion
Team Öst
14:23
716.
Elisabeth Malmgren
Företag/Motion
Valmet
14:24
717.
Maria B
Halvmaraton
KLARA arkitekter
14:25
718.
Annamaria Håkansson
Företag/Motion
SEB
14:26
718.
Niklas Mellberg
Företag/Motion
SEM AB
14:26
720.
Svante Johansson
Företag/Motion
Team Öst
14:29
721.
Sandra Werme
Företag/Motion
Sniglarna
14:34
722.
Björn Bruns
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
14:38
722.
Siv Andrèe
Företag/Motion
SEB
14:38
724.
Axel
Tävling U17
OK Tyr 07
14:39
725.
Sarah Thorén
Företag/Motion
Team Öst
14:42
726.
Håkan Nilsson
Företag/Motion
Camatec
14:52
726.
Sarah Thorén
Företag/Motion
Team Öst
14:52
728.
Birger Karlström
Tävling U17
OK Tyr 08
14:59
729.
Aria Mansouri
Företag/Motion
SEB
15:03
730.
Karin Hensing
Företag/Motion
SEM AB
15:08
731.
Hans Söderberg
Företag/Motion
SEB
15:14
732.
Jan Nilsson
Företag/Motion
SEB
15:20
733.
Jamil Attar
Företag/Motion
Altran
15:28
734.
Tilda Kindlund
Tävling U17
OK Tyr 07
15:32
735.
Lukas Olzen
Halvmaraton
Karlstad karateförening
15:40
736.
Marie
Halvmaraton
KLARA arkitekter
15:43
737.
Andreas Niska
Företag/Motion
Altran
15:46
738.
Martin Pålsson
Företag/Motion
Midroc Electro
15:57
739.
Malin Nilsson
Tävling U17
OK Tyr 08
16:06
740.
klara
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
16:10
741.
Mikaela Brokvist
Företag/Motion
Barnklinikens racer
16:17
742.
Tord Baldesten
Företag/Motion
SEB
16:32
743.
Narges Teimore
Företag/Motion
MSB
17:14
744.
Mikaela Brokvist
Företag/Motion
Barnklinikens racer
17:18
745.
Lennart larsson
Halvmaraton
Karlstad karateförening
17:37
746.
Elisabeth Bjerge
Företag/Motion
SEB
18:07
747.
Sofia Hjorth
Företag/Motion
Svenskfast
19:42
Bana sista
1.
Viktor Skoog
Företag/Motion
Haglunds Fastighetsbyrå Kil
7:46
2.
Andreas Nilsson
Företag/Motion
Polisen Karlstad
8:11
3.
Den Lewin
Företag/Motion
Röjdåfors skogs ab
8:39
4.
Vakant
Tävling
IF Göta Karlstad
8:48
5.
Samuel
Tävling
OK Tyr
8:50
6.
Johnnatan Agudelo Rivera
Företag/Motion
KMTi Vit
8:58
7.
Ebba Sigfridson
Företag/Motion
Blue Future
9:01
8.
Kristian Niemi
Företag/Motion
CSD & vänner
9:02
9.
Olov Melin
Tävling
Frisk Länsstyrelsen Värmland
9:03
10.
Olle Rattfeldt
Företag/Motion
Klara Gymnasium elever
9:07
11.
Erik Gissén
Företag/Motion
COWI
9:15
12.
Hicham Haykal
Företag/Motion
Längdskidor och löpning; Malungs folkhögskola
9:26
13.
Arvid Eriksson
Tävling U17
OK Tyr 05
9:27
14.
Emil
Företag/Motion
Friskis&Svettis Karlstad
9:29
15.
Lathifa Afrah
Tävling U17
IF Göta ungdom
9:40
16.
Jonas Gustafsson
Företag/Motion
Klara gymnasium lärarlag
9:44
17.
Urban Nilsson
Halvmaraton
NWT
9:47
18.
Felix Hall
Halvmaraton
P4 Värmland
9:48
18.
Filip Sundin
Tävling U17
Grava SK Blå
9:48
20.
Lars Holmgård
Halvmaraton
Grava SK Lila
9:52
21.
Johan Andersson
Företag/Motion
KMTi Grön
9:53
22.
Emil Wåhlin
Företag/Motion
Club ÅF
10:00
23.
Törbjörn Nilsson
Företag/Motion
Atea
10:01
24.
Carl-Henrik Ljungqvist
Företag/Motion
RCK GO
10:04
24.
Thomas Eriksson
Företag/Motion
Valmet
10:04
26.
Cornelia Kindlund
Tävling U17
OK Tyr Platina
10:06
27.
Martin Pettersson
Halvmaraton
Telia IF Värmland
10:21
28.
Harry Rudström
Tävling U17
Grava SK Röd
10:22
29.
Hugo Ekström
Tävling U17
Grava SK Vit
10:28
30.
Wille horner
Tävling
Sisu Forshaga SK
10:31
30.
Ylva Kungberg
Företag/Motion
MSB
10:31
32.
Erik Zethson
Företag/Motion
Först Nu
10:33
33.
Staffan Skogar
Företag/Motion
Barnklinikens racer
10:43
34.
Jonas Sandborgh
Halvmaraton
Midroc Automation
10:51
35.
Thea Svensson
Tävling U17
X-är dreamteam
10:53
36.
Markus Jonsson
Tävling
Fortum
11:20
37.
Aron Magnusson
Företag/Motion
Midroc Electro
11:24
38.
Simon Forsberg
Företag/Motion
SEB
11:26
39.
Leif Löfgren
Företag/Motion
Camatec
11:28
40.
Maria A
Halvmaraton
KLARA arkitekter
11:30
41.
David Landeklint
Halvmaraton
Karlstad karateförening
11:32
42.
Maria Gustafsson
Företag/Motion
Sniglarna
11:41
43.
Tobias Karlsson
Tävling
Tågab Marathon!!
11:53
44.
Patrik Johansson
Företag/Motion
Altran
12:16
45.
Erik Särnmark
Halvmaraton
Bravida
12:21
46.
Deltagare 9
Tävling U17
OK Tyr 07
12:27
47.
Malin Gustavsson
Företag/Motion
Svenskfast
12:48
48.
Laila
Tävling
Cross Kilene Friluftsfrämjandet
12:50
49.
Sofia Kartman
Företag/Motion
Sjösala fritidsgård
12:56
50.
Linnea Björklund
Tävling U17
OK Tyr 06
13:31
51.
Tage Nyman
Tävling U17
OK Tyr 08
13:43
52.
Anders Karlsson
Företag/Motion
Team Öst
13:54
53.
Niklas Mellberg
Företag/Motion
SEM AB
14:32
54.
Patrik Dahlström
Halvmaraton
Askalon
15:04

Skapad av MeOS: 2018-05-17 14:41:52